TEAM 21 IS COMING BACK TO FIT YOUR LIFE!

20 Kasım 2017, Pazartesi | Bizi İzleyin RSS

Hizmet verdiğiniz sektör ne olursa olsun, hangi işi yaparsanız yapın en değerli varlığınız çalışanlarınız… İş dünyasındaki müthiş dönüşüm ve rekabetçi sistem, kurumsal firmaların insan kaynakları politikalarını da değişime zorluyor. Şirketler; çalışanlarını ellerinde tutarak; sadakatlerini, motivasyonlarını ve verimliliklerini artırmak içinfarklı stratejiler geliştiriyor, adeta yenilik yarışına giriyor. Literatüre “kurumsal wellness” (Kurumsal iyileştirme/Sağlıklı yaşam yönetimi) olarak geçen yaklaşım ise, yaklaşık 30 yıldır, dünyanın dev şirketlerini; sağlık ve iyileştirme programları düzenlemeye, çalışanlarının iş hayatındaki mutluluğunu, sağlığını ve motivasyonunu arttırmaya yönelik stratejiler geliştirmeye yöneltiyor.

Kurumsal şirketlere sunulan sağlık ve iyileştirme programları sayesinde, kişibaşı verimsizlik oranlarında, ilaç harcamalarında, işe gelinmeyen gün sayısında ve yıllık total giderlerinde ciddi ölçüde düşüş sağlanıyor.

Türkiye’de “kurumsal wellness” programlarını uygulayan şirket sayısı oldukça az… Özellikle çok uluslu şirketlerde çok daha yaygın olarak uygulanıyor. Motorola, TEB, Sabancı, Mercedes, Unilever ve HP; bu programları hayata geçiren örnekler arasında. Şirket bünyesinde fitness center’lar açılıyor, sağlık merkezleri kuruluyor; bunun yanında kişisel gelişim seminerleri, stresle başa çıkma eğitimleri, sağlıklı yaşam destek hizmetleri devreye sokuluyor.

Future X Sports Team de,Türkiye’de kurumsal wellness felsefesini yerleştirebilecek, bu alanda hizmet sunabilecek yetkinliğe sahip az sayıda firmadan biri olarak; çalışanlarınızın iş ve özel yaşam dengesini kurmalarına, fiziken ve ruhen daha sağlıklı bireyler olarak hayatlarını sürdürmelerine yardımcı oluyor.

Wellness Danışmanlığı kapsamında anlaşma yapılan şirketin çalışanlarına çeşitli testler uygulanıyor. Boy, kilo,yağ oranı gibi veriler toplanıyor; bunların ışığında şirketin beslenme kaynaklı risk haritası çıkartılıyor. Ayrıca; şirket genelinde, sağlıklı beslenme, lipid kontrolü, egzersiz alışkanlığı kazandırma, uygun egzersiz türü belirleme, stresyönetimi, kan basıncı kontrolü, sigara bırakma ve diş sağlığı gibi konularda da çalışmalar yürütülüyor.

Future X Sports Team: Kurumsal wellness uygulamaları, profesyonel eğitimleri,fark yaratan spor organizasyonları, uzman eğitmenleriyle; çalışanlarınızın yaşam kalitesini, sosyal beklentilerini, ruhsal/fiziksel yapısını ve en önemlisi iş hayatındaki performansını arzu edilen seviyeye getiriyor.

Kaliteli bir yaşamın yol haritası
 Kurumsal Wellness Danışmanlığı‘yla; kendi yaşam tarzınızı oluşturabilir, farkındalığı yüksek bireyler olarak hayatın her alanında başarıyı yakalabilirsiniz…

Bugün yeni hayatınızın ilk günü ve seçim yalnızca size ait!..

Copyright © 2017 Team 21 Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.