TEAM 21 IS COMING BACK TO FIT YOUR LIFE!

20 Kasım 2017, Pazartesi | Bizi İzleyin RSS
Ürünler
TRX Suspension Training Sistemi Nedir ?
29 Haziran 2014 02:23   |   Okunma: 1901   |  
Facebook Paylas
“ TRX Suspension Trainer personal training ve grup egzersizlerinde gelinen son nokta TRX Suspension Training fitness studyonuzuyaninda taşiyin. Her zaman, her yerde,her amaç için… „

TRX Suspension Training Sistemi Nedir ?

 TRX Suspension Trainer personal training ve grup egzersizlerinde gelinen son nokta TRX Suspension Training fitness studyonuzuyaninda taşiyin. Her zaman, her yerde,her amaç için…

TRX farkini; üyelerinizle birlikte, herkesten önce yaşamak için, acele edin…

Fitness alanında dünyanın en yeni tekniklerindenbirisi,

... Hayatın her anında, hayal edebileceğiniz her yerde ve her koşulda sporyapabilmenize olanak tanıyan TRX Suspension Training System, sizleri klasikegzersiz rutinlerinden kurtararak sporun eğlenceli dünyasında yolculuğaçıkarıyor.

Asılarak çalışma anlamına gelen SuspensionTraining, güçlenme, denge kurma ve vücudu esnetmek için mükemmel bir fitnessürünü. TRX Suspension Training, ilk olarak Amerikan donanmasında askerlerineğitimi için kullanıldı.TRXSuspension Training kişinin vücut ağırlığı ile yerçekimin arasındaki ilişkyegore oluşan dirence karşı yapılan bir egzersiz metodudur. Normalde yerdeyapılan pek çok hareketin, eller veya ayaklar asılı olarak yapılmasıyla idmananlayışına farklı bir bakış açısı getirmektedir. Suspension Training ( AsılarakÇalışma) kuvveti, dengeyi, esnekliği ve gövde sağlamlığını eşzamanlıgeliştirmektedir. TRX kişinin vücut ağırlığı ile yerçekimine karşı oluşturulankaldıraç kuvvetini bir arada kullanarak direnç oluşturmakta ve pek çok farklıfitness hedefine yönelik yüzlerce egzersize olanak sağlamaktadır.

TRX’in geliştiricisi Randy Hetrick, AmerikanDonanmasında ( US Navy SEAL Team) görev yapmıştır. Görevli olduğu birimdünyanın en iyi komandolarını ve en ciddi profesyönel atletlerini yetiştirenbirimdir. Hetrick ve takım arkadaşları görevleri süresince kondisyonlarınındoruğunda kalabilmek için rıhtım ambarları, gemiler ve denizatlılarda çareararlarken TRX’i keşfetmişlerdir. İlk oluşturulmuş şekli gemi tamir araçlarıylakanvas paraşüt ipinden elle dikilerek yapılmış kalın bir kayıştır. Hetrick vearkadaşları farklı egzersizleri deneyerek TRX’i geliştirmişler ve ilk halindenbugünkü haline getirmişlerdir. Satışa hazır olup olmadığı ise askeriyetarafından test edilmiştir. Gelişen bu ekipman Hetrick’i bir şirket kurmayaitmiştir. Fitness Anywhere, Inc. Bu süreçte kurulmuş, yenilikçi ve yaratıcıspor ekipmanları dizayn eden, üreten ve satan 8 yıllık bir firmadır. TRX2004-2005’te piyasaya sürülmüştür. Günümüzde satışlarının % 40ı orduya, % 40ıprofesynel spor antrenörlerine ve % 20si fitness kulüpleriyle spor salonlarınayapılmaktadır. 2007 yılında ABD’de 3.7 milyon dolarlık satış yapılmıştır.

TRX kısa sürede ABD’de çok meşhur olmuş, hemen hementüm spor dergilerinin aylık sayılarında yer alarak başarısını kanıtlamıştır.Amerka’da Ulusal Futbol Ligi , Mixed Marital Arts, Golf, ProBeach VoleyballPlayer, 24 Hour Fitness, Crunch, Equinox gibi ünlü kurumların ekipmanlarıarasında yerini almış, Jennifer Lopez gibi pek çok ünlünün vazgeçilmez çalışmaaracı olmuştur. ABD’nin ünlü spor dergisi Men’s Health , TRX SuspensionTrainer'ı 2009’un en iyi Total Vücut Aracı( Best Total-Body Tool) seçmiştir.Pek çok spor dergisi okurunun değerlendirmeleri sonucu defalarca en sevilenfitness ürünü seçilmiştir.

TRX, atletlerin spor çalışmalarına, askerlerinsavaş eğitimlerine ve antrenörlerin öğrencilerini çalıştırmalarına çok farklıbir yön kazandırmıştır.

En çok tercih edilen ve sevilen Fitness ürünü olanTRX Suspension Training, milyonlarca dolarlık satış rekorlarına ulaştı. Çokfazla ilgi gören, vücuda hızlı güç kazandıran ve esneten TRX SuspensionTraining şimdi de Türkiye’de. 21 Way Pİlates Studyoları Kurucusu ve kordinatörüolan Koray Yağmur, TRX Suspension Training Sisteminin Türkiye Master Trainer'ıolarak Türkiye’nin birçok bölgesinde eğitimlerini yürütmektedir. Bu sistem tümdünya da olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi görerek bütün fitnessmerkezlerinin vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Fitness sektöründe yeni bir çığır açan bu sistem;en üst performans seviyesine ulaşmak isteyen profesyonel sporcuların yanı sıraformunu korumak için spor salonlarına giden hemen her fitness düzeyindeki bireytarafından, her yerde kullanılabilir. TRX Training System; gerçek fonksiyonelgücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğinizsıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türü de sunar.

TRX Suspension Training Sistemi; şu an Amerika’nın en popüler sportekniklerinden biri konumunda... Amerika’nın ünlü personal trainerları veonlarla çalışan birçok Hollywood yıldızı da; TRX ile, kendi vücutlarını özgürcekullanarak, seviye düşme korkusu olmadan ve üst düzeyde wellness programlarıuygulayarak forma giriyor.

1,5 kg’dan daha az ağırlığıyla, piyasadaki tüm maliyetli ve fazla yer kaplayanegzersiz ekipmanlarından daha kullanışlı olan bu olağanüstü sistemi; şıkçantasıyla her yerde yanınızda taşıyabilecek; sadece birkaç dakika içindekurarak; evde, işyerinde, yazlıkta, sokakta, tatilde, parkta; kısacasıistediğiniz her yerde spor yapabileceksiniz…

Artık kontrol sizde… Spor, TRX’le şimdi daha zevkli…

All level, all places, all goals…

TRX Turkiye Master Trainer Koray YAGMURBu sitede yer alan bilgiler FutureX Sports Team adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla
Copyright © 2017 Team 21 Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.